Angielski Korepetycje Szczecin

Każdy, kto kiedykolwiek próbował uczyć się jakiegoś języka obcego, wie, czym jest nauka słówek. Gramatyka, wymowa, pisownia – wszystko to jest ważne, ale to od znajomości słówek w głównej mierze zależna jest nasza umiejętność komunikacji. Dla podszkolenia skorzystaj ze strony korepetycje Szczecin. Według niektórych osób wystarczy nauczyć się 10 tysięcy słówek, aby móc porozumieć się na każdy temat w danym języku. Dziesięć tysięcy to jednak bardzo duża liczba. Istotne jest umiejętne uczenie się i zapamiętywanie słówek. Właśnie dlatego opiszemy najczęściej udzielane porady, dla osób, które zaczynają naukę słówek.

Bardzo dobrą metodą, o której trzeba wspomnieć, jest nagrywanie słówek. Wybieramy sobie kilkadziesiąt słówek i nagrywamy je w obu językach, na telefon lub magnetofon. Ważne jest, aby po danym słówku robić przerwę, nim udzielimy odpowiedzi w innym języku. W tej metodzie chodzi o to, aby powtarzać słówka samodzielnie. Po powtórzeniu kilkukrotnie całego materiału można nagrać nowe słówka.

Niektóre osoby stosują metodę wzrokową. Najczęściej wykorzystuje się ja, wypisując słówka w najbliższym otoczeniu. Możemy wypisywać je na biurku lub przyklejać karteczki na lodówce. Chodzi o to, aby nawet mimowolnie zerkać na nie, a wtedy same wejdą do głowy. Po pewnym czasie, gdy już nauczymy się danych słów, wymieńmy je na inne. Jest to super metoda, gdy mamy dużo czasu na naukę.

Kolejną metodą jest wypisywanie słówek w formie listy. Wypisujemy jednak tylko słówka w języku obcym. Listy można tworzyć na kartce lub komputerze. Następnie każdego dnia czytamy słówka i je tłumaczymy. Jeśli po kilku powtórzeniach potrafimy dane słówko, to zastępujemy je nowym. Te, z którymi mamy wciąż trudności zostawiamy nadal na liście.

Niezastąpionym sposobem na efektywną naukę słówek i wyrażeń jest czytanie artykułów i oglądanie filmów w języku, którego się uczymy. Oczywiście nie wszystko będziemy rozumieć, ale nie o to w tym chodzi. Istotą tej metody jest, aby oswajać się z językiem i czytać słówka, które są użyte w konkretnych sytuacjach. Uczymy się wtedy zwrotów z danymi słówkami. Zaletą tej metody jest to, że łączymy przyjemne z pożytecznym.

Ostatnim sposobem, jaki przedstawimy, będzie komunikacja z innymi ludźmi. Można podzielić jednak tę metodę na dwie częścią. Po pierwsze warto uczyć się ze znajomymi, powtarzać słówka razem i pomagać je zapamiętywać. Innym sposobem jest rozmawianie z ludźmi w języku, którego się uczymy. Żyjemy w dobie Internetu, można poszukać osób na forach lub Facebooku.