Tworzenie Tanich Stron Internetowych

W internecie znajdziemy pełno tanich stron internetowych na których nie doceniono wartości jakie daje strona „O nas” lub „O mnie”. To właśnie na tą podstronę kierują się osoby, które są zainteresowane współpracą z wybraną firmą lub specjalistą. To właśnie dzięki tej podstronie możemy powiedzieć potencjalnym kupcom czym się zajmujemy. Wreszcie: ta strona może zwiększyć naszą wiarygodność, a ta w internecie jest nie do przecenienia.

Jako, że strona „O mnie” daje ludziom powody do tego by robili z tobą interesy, należy wiedzieć jak powinna być napisana. Dzisiaj mamy dla was kilka informacji o tym jak nie powinna oraz jak powinna wyglądać strona „O nas”.
Trzy często popełniane błędy:

  1. Zbyt dużo informacji.
    Powiedzmy sobie jedno: ta podstrona nie powinna być długa niczym recenzja lub książka. Powinieneś streścić to czym się zajmujesz w 200-400 słowach: kim jesteś, dlaczego powinno robić się interesy właśnie z tobą, co masz do zaoferowania itp. Internautom nie chce się czytać długich tekstów.
  2. Informacje tylko o tobie.
    Pamiętaj, że podstrona „O mnie” nie jest twoim CV lub stroną na której możesz streścić historię swojego życia. Nie pisz wyłącznie o sobie, napisz również kilka słów o tym co oferujesz. Skoro ktoś jest zainteresowany współpracą z tobą, najpewniej zainteresował go głownie twój produkt lub usługa.
  3. Brak jakiejkolwiek wartości.
    Jeżeli umieszczasz na stronie „O mnie” czysty tekst, nie dziw się, że może nikogo nie zainteresować. Przy pomocy tej strony powinieneś wyjaśnić innym dlaczego powinni skorzystać z twojej oferty, a nie z oferty konkurencji. Możesz pochwalić się nagrodami i certyfikatami, które dodadzą ci wiarygodności. Artykułami z sieci w których była mowa o twojej firmie lub osobie.